CykloMaroko 2007 - propozice - trasy

Takže, pokud, Vás předcházející údaje zaujaly, máme tady pro Vás to hlavní. Většinu informací týkajících se plánovaného Cyklomaroka 2007.

Oproti minulým ročníkům kdy jsme se spíše zaměřili na sportovní výkon a odjeli celou trasu, bylo to poprvé skoro 1000 km a podruhé ještě víc, chceme letos cyklomaraton trošku odlehčit a zpřístupnit ho i "víkendovým" cyklistům, turistům, prostě všem kdo mají rádi kolo. Proto se na trase pojedou vybrané, nejlepší a nejzajímavější úseky. Celková délka bude něco kolem pětiset kilometrů. Většinou po vytlučeném afaltu a šotolině. Trekink, cross i horáky jsou nejvhodnější. Jede se "nalehko" pouze s vodou. Vše ostatní bude v doprovodném vozidle, které většinou bude na dosah. Na mapkách je přibližná trasa vyznačena. Zatím nevíme jakého zaměření a výkonnosti se sejdeme. To si tedy vše upřesníme na předodjezdových setkáních. Celá organizace cyklomaratonu by měla umožnit sportovní realizaci jak výkonostně slabším tak profíkům. Po celou dobu jízdy na trase bude skupinu následovat doprovodné vozidlo, letos to bude autobus, takže i "víkendoví" cykloturisté si budou moci zajet třeba jen sjezdy a stoupáky vynechat. Trasa je navržena tak, aby umožnila nejen sportovní cyklistický výkon, ale i možnost koupání, poznání turisticky zajímavých míst Maroka a i trochu relaxace. Na své si tedy přijdou i Ti, kteří se rozhodnou nechat kolo doma a upřednostní kameru, či foťák. Podrobnosti k programu jednotlivých dnů naleznete v sekci trasy. Pokud se chcete podívat jak takový cyklomaraton probíhá, můžeme zaslat DVD z prvního ročníku. Pouze za cenu poštovného a média. Pár videoklipů je ke shlédnutí i na těchto stránkách.

Jak je již napsáno doprovodným vozidlem bude letos autobus. Klasická Karosa. Holt doba se trochu změnila, především v oblasti cen a tak abychom se dostali na přijatelnou finanční výši musí nás jet víc. Alespoň 20 až 25. Zbylé neobsazené místo se použije po odstranění sedaček k uložení kol /řidítka podél/. Tak budou kola zabezpečena. Zkušenosti s koly na přívěsu nejsou všeobecně moc dobré, při každé zastávce se musí hlídat, aby je někdo hbitě neodstrojil. Jednotlivé části trasy většinou končí ve městech s kempy kde je možnost osprchování a klidného nocování. Několik noclehů je plánováno i na vhodných místech v přírodě. Abychom neztráceli čas a nebralo se mnoho zbytečných zásob, vařičů atd. Zvolili jsme opět formu společného stravování. Řidiči se postarají o snídani a jedno teplé jídlo deně pro ostatní. Časový rozvrh dne si vždy upřesníme každé ráno. Mnoho zajímavých údajů o Maroku naleznete v sekci O Maroku 2007. Skutečně není potřeba brát mnoho věcí sebou. Pouze základní oblečení na kolo, nářadí, přilbu samozřejmě, potraviny na první dny cesty. Spacák, případně stan. Vše se zde dá poměrně levně koupit, včetně potravin i vody. Na upřesnění veškerých podrobností máme dostatek času.

A nyní to hlavní, otázka financování. Tak jako dřív i letos je cyklomaraton organizován jako dobrovolná, privátní akce skupiny lidí se stejnými zájmy, bez spoluúčasti jiných organizací. Za sdružené finanční prostředky je zodpovědná pouze jedna fyfická osoba. Viz diskuze pro vážné zájemce. Finanční prostředky slouží k pokrytí nákladů na realizaci a v průběhu akce. Tímto způsobem je možné skutečné náklady snížit na přijatelnou výši. Pokud je někdo ochoten věnovat své schopnosti /organizační, jazykové atd./ ve prospěch kolektivu jeho vklad se pochopitelně snižuje. Rovněž tak, každý kdo získá dalšího účastníka si může ze své ceny odečíst částku 1000,-Kč. Z důvodu možných obav ztráty vložených financí /podobných případů jsme svědky velmi často/ bude možné finanční prostředky složit v den odjezdu při nástupu. Všechny dotazy je možné probrat v rámci diskuze nebo ještě lépe na předstartovních schůzkách.

Konečná cena pro účastníka je 16000,- Kč. V ceně je zahrnuta doprava tam i zpět, dálniční poplatky, trajekty do Maroka a zpět, společné stravování. Cena nezahrnuje pojištění zdravotních výloh a noclehy v kempu. Ty jsou zhruba ve výši 100,- Kč na osobu po přepočtu.

Pokud Vás tyto řádky zaujaly a chcete se o naší plánované akci dozvědět ještě něco víc použijte: Kontakt nebo DiskuziPokud chcete na své stránky umístit náš banner, stačí vložit HTML kod do zdrojového textu Vaší stránky. Děkujeme.

Ukázka zdrojového kódu